Historia

W 2007 roku w Rybniku oddano do użytku Centrum Handlowo Rozrywkowe „Plaza”, a w nim swe podwoje otworzył klub „Fantasy Park” z ośmiotorową  profesjonalną kręgielnią firmy „Brunswick”. Od samego początku istnienia kręgielni częstymi gośćmi byli pracownicy Elektrowni Rybnik, którzy w celach rekreacyjnych, przy pomocy dużych i ciężkich kul próbowali zbić jak największą ilość kręgli. Zajęcie to zaczęło ich tak fascynować i wciągać, że namawiali do gry innych kolegów. Z każdym kolejnym spotkaniem nasze grono zaczęło się powiększać, i tak zrodził się pomysł założenia własnej sekcji i zorganizowanie ligi bowlingowej.

W styczniu 2008 r.  pod patronatem ówczesnej Fundacji Elektrowni Rybnik zawiązała się sekcja bowlingowa. Na początku korzystaliśmy za standardowego wyposażenia kręgielni, jednak z biegiem czasu część naszych zawodników łapiąc bowlingowego bakcyla  zaczęła inwestować we własny sprzęt (kule, specjalne buty do gry, usztywniacze itp.). Dzięki temu nawiązaliśmy współpracę z dostawcami tego rodzaju sprzętu na polskim rynku,  poznaliśmy czołowych polskich wiertaczy kul, oraz zaprzyjaźniliśmy się z innymi klubami i drużynami bowlingowymi z Łazisk, Skoczowa, Katowic, Opola oraz Trzyńca i Ostrawy w Czechach.

Po kilku latach część naszych zawodników chciała spróbować swoich umiejętności w rozgrywkach ligowych organizowanych przez PZK SBS (Polski Związek Kręglarski Sekcja Bowlingu Sportowego). W sezonie 2014/2015 swój debiut w ligowych rozgrywkach zaliczyła nasza drużyna prowadzona pod patronatem Towarzystwa Sportowego „Kuźnia” Rybnik.

Oprócz cyklicznych spotkań sekcji (w każdy poniedziałek o 16.45), które odbywają się na kręgielni „PINK Bowling & Club” w  C.H.R. „Plaza” w Rybniku, naszych zawodników spotkać można na kręgielniach w Czechowicach-Dziedzicach, Katowicach a duża grupa bierze też udział w rozgrywkach Amatorskiej Ligi Bowlingowej w Czechach (region północne Morawy).

Od 2014 roku nasi zawodnicy w ramach wolontariatu pracowniczego uczą bowlingu zawodników z Klubu Olimpiad Specjalnych „Promyk” w Rybniku, a efektem i zwieńczeniem tej współpracy jest coroczny grudniowy turniej RyBoTuDI (Rybnicki Bowlingowy Turniej Drużyn Integracyjnych) gdzie prócz zawodników „Promyka” zapraszamy do wspólnego grania rybnickie (i nie tylko rybnickie) gwiazdy sportu, rozrywki i kultury.

W 2017 roku zawiązała się współpraca ze Śląskim Klubem Sportowym Niesłyszących w Rybniku.

Organizujemy również turnieje okazjonalne np. walentynkowy turniej par mieszanych, turniej dla pań z okazji 8-marca, czy turniej z okazji Dnia Energetyka.

Przez cały czas istnienia naszej sekcji przewinęło się przez nią ponad 50 osób w różnym wieku i o różnym statusie zawodowym (od dzieci w wieku szkolnym aż po emerytów).

Jesteśmy otwarci na propozycje współpracy, zarówno na gruncie organizacyjnym np. zaplanujemy i przeprowadzimy rozgrywki dla chętnych grup, na gruncie sportowo-rekreacyjnym np. wspólne spotkania z grupami reprezentującymi jakąś firmę, jak i na współpracę w przestrzeni marketingowo–reklamowej w celu popularyzacji tej dyscypliny sportu.

Nasi zawodnicy chętnie udzielą Ci wskazówek i rad co do samej gry, jak i doboru odpowiedniego sprzętu.

Sekcja Bowlingowa Fundacji Elektrowni Rybnik otwarta jest dla wszystkich chętnych (bez ograniczeń wiekowych),  zapewniamy wspaniałą atmosferę w czasie zawodów i oferujemy swoje doświadczenie i wsparcie merytoryczne dla początkujących zawodników tej wspaniałej dyscypliny.

Podoba Ci się bowling?

Chcesz aktywnie spędzić czas po pracy?

Potrzebujesz odskoczni od codziennych zajęć?

Wpadnij z nami „pokulać” do „PINK Bowling & Club” w Rybniku.

Wszystkich chętnych, prosimy o kontakt pod numerem tel. 727901122  lub

e-mail: bowling@fundacjaelektrownirybnik.pl