Wakacyjna Liga Bowlingowa

Wakacyjana Liga Bowlingowa

Regulamin rozgrywek.

1. PINK Bowling & Club jest jedynym i wyłącznym organizatorem wakacyjnej ligi bowlingowej.

2. Wszystkie turnieje rozgrywane są na podstawie oficjalnych przepisów gry w bowling z uwzględnieniem zmian i poprawek wprowadzonych przez organizatora.

3. W lidze wakacyjnej odbędzie się 8 spotkań ligowych + Finał. (spotkania ligowe rozgrywane będą w każdą środę ( 3; 9; 16; 23 i 30 lipca; 6; 13 i 20 sierpnia ) o godz. 18.00 Finał 29 sierpnia 2014 o godz. 18:00

4. Rejestracja zawodników od godz. 17.00

5. Turnieje odbywać się będą na kręgielni znajdującej się w PINK Bowling & Club.

WARUNKI UDZIAŁU W TURNIEJU

1. W turniejach bowlingowych mogą brać udział wszyscy zawodnicy i pasjonaci gry w bowling.

2. W każdym spotkaniu ligowym może wziąć udział max. 24 zawodników.

3. O udziale w turnieju decyduje kolejność zgłoszeń ( tel. 32 755 72 52 wew. 104 lub osobiście w recepcji PINK B&C ) W przypadku zwolnienia miejsca w zawodach mogą wziąć udział zawodnicy z listy rezerwowej.

4. Warunkiem uczestnictwa w turnieju jest dokonanie opłaty startowej – (35ZŁ) przed każdym spotkaniem. Kwota z opłat startowych będzie przeznaczona na opłacenie torów oraz na nagrody dla uczestników wakacyjnej ligi bowlingowej

SYSTEM ROZGRYWEK

1. Przed każdym spotkaniem zawodnicy losują tor na którym będą grać (max. 4 zawodników na torze )

2. Każdy turniej będzie składał się z 4 pełnych gier.

3. Do klasyfikacji końcowej zaliczone będzie 5 spotkań ( najsłabsze 3 wyniki będą odrzucone )

4. Klasyfikacja będzie prowadzona ogólnie bez podziału na płeć i wiek.

5. Zawodnicy będą mieli naliczany HNDC wg średniej, tj. 170 pkt. minus średnia razy 80% równa się HNDC. ( MAX HNDC zawodnika = 25 pkt. ) HNDC będzie naliczany ze średniej po każdym spotkaniu ale nie może rosnąć. ( tzn. jeśli zawodnik w poprzedniej turze miał np. 10 pkt. HNDC a w obecnej wyszło mu 15 pkt. to w tym spotkaniu i w każdym następnym może uzyskać max. 10 pkt. HDCP )

6. Do turnieju FINAŁOWEGO zakwalifikuje się 12 najlepszych zawodników z ligi bowlingowej (regulamin turnieju finałowego zostanie opracowany w trakcie trwania wakacyjnej ligi bowlingowej ).

WALKOWERY I SPÓŹNIENIA

1. Udział w turnieju zostaje uznany za walkower, jeżeli zawodnik nie stawi się na wskazanym torze w wyznaczonym czasie lub nie chce rozpocząć gry oraz gdy zachowuje się nie sportowo podczas rozgrywek.

2. W przypadku spóźnienia na zapisany turniej lub wylosowany tor, zawodnik może przystąpić do gry tylko po zakończeniu pełnej gry przez zawodników grających na tym samym torze.