X Mistrzostwa Polski Energetyków w Bowlingu

W dniach od 7 do 9 listopada br. na kręgielni Miejskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łaziskach Górnych miały miejsce X Mistrzostwa Polski Energetyków w Bowlingu organizowane przez Stowarzyszenie Sportowo-Kulturalne Elektro. Uroczystego otwarcia Mistrzostw dokonali Marek Gralec (Prezes Federacji Sportowej Energetyk), Jan Ratka (Z-ca Burmistrza), Tadeusz Marszolik (Dyrektor MOSiR Łaziska Górne) oraz Tomasz Kalinowski (Prezes Stowarzyszenia Sportowo-Kulturalnego Elektro).

Do zawodów przystąpiło 42 zawodników reprezentujących łącznie 8 firm z branży energetycznej ( w tym 11 zawodników z naszej sekcji), którzy zostali przydzieleni do jednej z trzech kategorii: open kobiet oraz mężczyzn M1 i M2.

W pierwszym dniu zawodów przeprowadzone zostały gry eliminacyjne, na które składały się rozgrywki poranne (3 pełne gry) i popołudniowe (3 pełne gry) przy ultrafioletowym świetle. Najlepszych dziesięciu zawodników z poszczególnych kategorii kwalifikowało się do gier finałowych, które miały miejsce drugiego dnia. O klasyfikacji końcowej decydowała suma punktów gier eliminacyjnych i finałowych.

W kategorii kobiet na pierwszym miejscu znalazła się Magdalena Starczyk TAURON Wytwarzanie S.A., która w również w kategorii pań uzyskała największą liczbę punktów (208) w jednej pełnej grze. Na kolejnych dwóch miejscach uplasowały się Grażyna Mikuta (PGE Energia Ciepła Oddział Gdańsk) oraz Alina Wojaczek (Fundacja PGE Energia Ciepła).

Kategoria open pań :
1 miejsce – Magdalena Starczyk (TAURON Wytwarzanie) – 1456
2 miejsce – Grażyna Mikuta (PGE Energia Ciepła Oddział Gdańsk) – 1339
3 miejsce – Alina Wojaczek (Fundacja PGE Energia Ciepła) – 1325


8 miejsce – Bogusława Depta (PGE Energia Ciepła Oddział Rybnik) – 1186
11 miejsce – Iwona Watoła (Fundacja PGE Energia Ciepła) – 671

 W kategorii panów M-2 miejsce pierwsze i tytuł Mistrza Polski Energetyków w Bowlingu pewnie uzyskał Zbigniew Kosiec (Fundacja PGE Energia Ciepła). Na miejscu drugim uplasował się Jerzy Lidzbarski (PGE Energia Ciepła Oddział Gdańsk). Natomiast najniższy stopnień podium zarezerwował sobie Ireneusz Wanczura (TAURON Wytwarzanie), który wyprzedził raptem o 6 punktów zawodnika z czwartego miejsca Mistrzostw Mariusza Watołę.

Kategoria mężczyzn M-2:
1 miejsce – Zbigniew Kosiec (Fundacja PGE Energia Ciepła) – 1847
2 miejsce – Jerzy Lidzbarski (PGE Energia Ciepła Oddział Gdańsk) – 1690
3 miejsce – Ireneusz Wanczura (TAURON Wytwarzanie) – 1640

4 miejsce – Mariusz Watoła (PGE Energia Ciepła Oddział Rybnik) – 1634
5 miejsce – Jerzy Szlezinger (Fundacja PGE Energia Ciepła) – 1587

7 miejsce – Ryszard Stachoń (PGE Energia Ciepła Oddział Rybnik) – 1541

9 miejsce – Janusz Bąk ( (PGE Energia Ciepła Oddział Rybnik) – 1471

 W kategorii panów M-1 pewnie zwyciężył Paweł Kozok uzyskując tytuł Mistrza Polski Energetyków (TAURON Wytwarzanie) notując przy tej okazji największą (278) liczbę punktów w jednej pełnej. Drugie miejsce dla Artura Stabika (TAURON Wytwarzanie), natomiast trzecia lokata dla Krzysztofa Wywrot (PGE Energia Ciepła Oddział Rybnik).

Kategoria mężczyzn M-1 (najlepsza szóstka):
1 miejsce – Paweł Kozok (TAURON Wytwarzanie) – 1800
2 miejsce – Artur Stabik (TAURON Wytwarzanie) – 1696
3 miejsce – Krzysztof Wywrot (PGE Energia Ciepła Oddział Rybnik) – 1664

5 miejsce – Christopher Naprawca (Fundacja PGE Energia Ciepła) – 1530
9 miejsce – Janusz Bąk (PGE Energia Ciepła Oddział Rybnik) – 1471

 W klasyfikacji drużynowej, w której były liczone wszystkie punkty pięciu najlepszych zawodników jednej drużyny uzyskanych w grach eliminacyjnych. Na miejscu pierwszym ekipa TAURON Wytwarzanie S.A. Miejsce drugie przypadło zawodnikom Fundacji PGE Energia Ciepła. Miejsce trzecie dla PGE Energia Ciepła Oddział Rybnik.

Klasyfikacja drużynowa (najlepsza szóstka):
1 miejsce – TAURON Wytwarzanie – 5379
2 miejsce – Fundacja PGE Energia Ciepła – 5103
3 miejsce – PGE Energia Ciepła Oddział Rybnik – 4918
4 miejsce – TAURON Obsługa Klienta  – 4404
5 miejsce – Stowarzyszenie Sportowo-Kulturalne Elektro – 4292
6 miejsce – TAURON Ciepło – 3340

Fotorelacja z mistrzostw.