V Mistrzostwa Polski Energetyków w Bowlingu

W dniach 14 i 15 listopada br. na kręgielni Miejskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łaziskach Górnych odbyły się V Mistrzostwa Polski Energetyków w Bowlingu.

EDF Polska S.A. Oddział Rybnik wystawił silną, 8-mio osobową ekipę ( drużyna składała się w 100% z zawodników naszej sekcji bowlingowej ) którą podzielono na 2 drużyny. Rywalizacja miała miejsce w dwóch kategoriach wiekowych: kategorii panów M1 (grupa młodsza), oraz w grupie M2

W kategorii M1 ostatecznie tytuł Mistrza Polski Energetyków w Bowlingu uzyskał Robert Salata (Stowarzyszenie Sportowo-Kulturalne Elektro). Na miejscu drugim Krzysztof Wywrot (EDF Polska S.A. Oddział Rybnik). Trzecie miejsce przypadło Ireneuszowi Wanczurze z TAURON Wytwarzanie S.A. Pozostali nasi zawodnicy w tej kategorii Tomasz Rzonsik, Mariusz Watoła i Ryszard Stachoń zajęli odpowiednio 4, 5 i 7 miejsce.

W kategorii panów M2 bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się Jerzy Lidzbardzki z EDF Wybrzeże S.A. Na drugiej lokacie ( po świetnej grze w finałach ) mistrzostwa ukończył Zbigniew Kosiec (EDF Polska S.A. Oddział Rybnik). Najniższy stopień podium tym razem przypadł Jerzemu Szlezingerowi również z EDF Polska S.A. Oddział Rybnik. Pozostali nasi zawodnicy w tej kategorii Janusz Bąk i Kazimierz Lindner zajęli odpowiednio 6 i 11 miejsce.